Misjonarze piszą
Początek.... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Krzysztof Morka SAC   
czwartek, 13 marca 2008 13:55

Misjonarze piszą14 stycznia 1908 roku, dwaj Misjonarze - Werbisci, przybyli do wybrzeża małej wysepki Yuo - teren Stacji - Parafii Boiken.
100 lat później, tego samego dnia, na tejże wyspie, odbył się jednodniowy Jubileusz tej Rocznicy.

Mieszkańcy tej wyspy, jak i wszyscy inni z niej pochodzący, (dziś to trzy duże wioski osiedlone na lądzie) przygotowali wspaniale tę Uroczystość.
Pogoda była podobna do tej  sprzed 100 lat (jak podają kroniki), bo to przecież czas taleo. Ale w tym dniu było słonecznie, choć i przed i po tym dniu sztormowo.

Kilka łodzi przewiozło bezpiecznie ...

Więcej…
 
Rekolekcje młodzieżowe w Boram PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
wtorek, 12 lutego 2008 19:26

Misjonarze piszą
Stało się już tradycją, że co roku, grupa młodzieżowa Antioch spotyka się na corocznych rekolekcjach. W tym roku rozpoczęły się one 4 stycznia, a zakończone zostały w Święto Trzech Króli.

Ponad 200 młodych osób z parafii i spoza niej spotkało się na "pustyni" by odnaleźć swoją tożsamość, swoją drogę do Chrystusa i by - tak jak magowie z ewangelii, którzy spotkawszy Chrystusa podążyli nową drogą do swoich domów - również i młodzi podążali nową drogą pozostawiając za sobą stare życie i "starego" samego siebie.

Jednym słowem podziwiam owych młodych ludzi, którzy pomimo ...

Więcej…
 
Pallotti w Papui PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   
sobota, 26 stycznia 2008 22:05

Misjonarze piszą21 stycznia, w wigilię uroczystości Świętego Pallottiego, nasza mała grupka - 6 pallotynów - świętowała w parafii Boram Dzień Założyciela: Świętego Wincentego Pallottiego. Rozpoczęliśmy Mszą św. o 7 wieczorem.

Przewodniczył ks. Jacek Bilik, a kazanie wygłosił nasz senior - ks. Krzysiek. Poruszył serca parafian. Mówił, iż ludzie z którymi tu na ziemi papuaskiej pracujemy, mimo iż nie mają legitymacji członkowskiej ZAK (Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego) realizują we wszytkim co robią charyzmat św. Wincentego Pallottiego, a mianowicie bycie apostołem.

Nikt z nas pracujących w Papui, sam o własnych siłach nie mógłby nic zrobić. Pomocą są ludzie świeccy, którzy prowadzą nabożeństwa, w czasie gdy ksiądz, brat bądź siostra ...

Więcej…
 
Przedstawienie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Br. Janusz Namyślak SAC   
poniedziałek, 10 grudnia 2007 11:51

Misjonarze pisząWśród papuaskiej młodzieży dużym problemem jest nadużywanie alkoholu i narkotyków. W rejonie, w którym pracujemy, uprawiana jest marihuana. Państwo wprawdzie zakazuje tego procederu, ale nikt nie niszczy upraw, nikt nie kontroluje, co rośnie na polach.

Podobnie jest z alkoholem - niby utrudnia się jego nabycie, ale jest wytwarzany metodą domową, prawdopodobnie przekazaną przez białych.

O tych problemach mówiło przedstawienie przygotowane przez dziewczyny w Romie z okazji święta parafialnego.
Dziewczyny przebrały się za mężczyzn: długie spodnie, koszule, czapki i starały się pokazać, co jest przyczyną ...

Więcej…
 
Papuasi są emocjonalni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Bilik SAC   
poniedziałek, 19 listopada 2007 21:48

Misjonarze piszą
Nie potrzeba długich obserwacji, aby zauważyć jak duża rolę odgrywają emocje w życiu Papuasów. Wystarczy pójść na spotkanie grupy charyzmatycznej, aby ujrzeć wpadają w trans i uniesienie.

Pewnego razu, będąc jeszcze w Chimbu, pojechałem do jednej z filii, aby odprawić Mszę św. dla grupy charyzmatycznej. Przed Mszą św. usiadłem, aby wysłuchać spowiedzi i w pewnym momencie słyszę jak ktoś strasznie płacze. Wyszedłem przed kaplicę, aby sprawdzić co się stało i widzę mężczyznę w średnim wieku stojącego wśród grupki ludzi, zanoszącego się płaczem a łzy szerokim strumieniem leją mu się po policzkach. Pytam się stojących ...

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 17