Iść do Chrystusa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Kryzsytof Morka SAC   

Ślady JEGO STÓP "na piasku"
   zasypywane dziś "wiatrami"
      wygodnictwa,
         komercji,
            człowieczym "ego"........
 
Ślady JEGO STÓP będących dziś "pod lupą"
   różnych teologicznych koncepcji
      historycznych spojrzeń i dociekań,
         indywidualnych przemyśleń.......
A nawet poddawane "mikroskopijnemu badaniu".......

Więcej…
 
Z minionych lat... 20 lat pracy polskich pallotynów w PNG PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Krzysztof Morka SAC   

Oj, działo się tu, działo... I to niejedno!!!
Nie sposób tego wszystkiego spamiętać, a co dopiero mówić o ujęciu i spisaniu?!?!

Każdego dnia i godziny życia i pracy tutaj każdego z nas, kto tylko miał okazję tu popracować przynajmniej kilka lat, HISTORIA Polskich Pallotynów w Papui Nowej Gwinei była pisana wyrzeczeniami, poświęceniem, oddaniem, zaufaniem Bogu, potem, bólem i cierpieniami licznych ataków malarii, niebezpieczeństwami, samotnością, trwaniem ?mimo wszystko", wiernością misyjnemu powołaniu....

Z pierwszych stron Kroniki naszej Delegatury:
?1 lutego 1990r. Data ta - Wigilia Ofiarowania Pana Jezusa w Świątyni - wyznaczać będzie początek Pallotynów z Polskiej Prowincji w historii Kościoła w Nowej Gwinei.
30 stycznia, wraz z Marianem (Wierzchowskim), wylądowaliśmy w Port Moresby, gdzie 31 dołączyli do nas ks. Kuraciński i ks. Gwarek (przedstawiciele Polskiej Prowincji Pallotynów), z którymi dzisiaj, po raz pierwszy, postawiliśmy nasze stopy na ziemi należącej do Diecezji Wewak - która od dziś staje się naszą Ziemią Obiecaną, do której wyprowadził nas Bóg z Polski...".

Do pracy misyjnej tutaj przybyliśmy na usilną prośbę ówczesnego biskupa...

Więcej…
 
I Komunia w St. Joseph's Scholl PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   

Misjonarze pisząW parafii położonej na wyspach Kairiru i Mushu są 4 katolickie szkoły podstawowe. Podczas uroczystości I Komunii Świętej w szkole St. Jospeh zaszczycili nas swoją obecnością ks. Gabryś z Polski, Pan Andrzej - Senator RP i ks. Krzysztof Morka.

Uczniowie, nauczyciele i rodzice byli zszokowani, że owi goście, którzy powinni korzystać z uroków pięknego słońca i oceanu obfitującego w ryby, wybrali skromną ...

Więcej…
 
Wielka prośba PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Paweł Kotecki SAC   

Twój Udział w misjiW imieniu całej wspólnoty Pallotynów pracujących w Papui Nowej Gwinei pragnę Was, Drodzy Przyjaciele, prosić o coś ważnego dla nas.

Ks. Jacek Bilik, proboszcz parafii Roma i Warabung, podczas pobytu w Polsce w początkach lutego zostal hospitalizowany. Jego stan jest poważny. Otoczmy Go swoją opieką modlitewną.

W mailu skierowanym do nas ze szpitala pisał: "przede wszystkim proszę o modlitwę...".

Będziemy wdzięczni za każde westchnienie w tej intencji do Pana.

Bóg zapłać!!!!!!!!

Ks. Paweł Kotecki SAC

 
Rozmowa z ks. Pawłem Koteckim SAC PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Fidura   

Misjonarz opowiadaRed. - Jest Ksiądz najmłodszym wiekiem i stażem misjonarskim wśród pallotynów w PNG. Na początek proszę o przypomnienie naszym Czytelnikom w jakich miejscach w PNG Ksiądz pracował.

Ks. - Jest u nas tradycja, że każdy ?młodzik", odbywa najpierw przygotowanie do pracy misyjnej pod bacznym okiem tutora (?mentora"). Tak było i w moim przypadku.
Na samym początku pojechałem do ks. Piotra Czerwonki do Ulupu, gdzie poznawałem początki języka pidgin. Do teraz pamiętam jak przed Bożym Narodzeniem, bym mógł pomóc w spowiedziach, Piotrek uczył mnie na pamięć grzechów w języku pidgin. Byłem tam prawie 2 miesiące.

Następne 2 miesiące spędziłem w Boram, gdzie razem z br. Januszem Namyślakiem mieliśmy pieczę nad parafią Boram. Następnie u ks. Krzyśka Morki w Turingi doświadczałem przyjemności i trudności jazdy motorem/samochodem po buszowych drogach, a tuż po jego wyjeździe na urlop sabatyczny opiekowałem się jego parafią.

Następnie spędziłem piękne 3 lata jako proboszcz ...

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 10